Haber

Anket sonuçları Özgür Özel’in önünde! İşte topu ağzında olan 3 büyükşehir belediye başkanı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, mevcut 11 büyükşehir belediye başkanına ilişkin açıklama yaptı: “2019’a göre geriye giden 3 isim var.” Bu belediyelerin İzmir, Muğla ve Hatay olduğu iddia edildi.

“3 BÜYÜKŞEHİRDE GERİLEME VAR”

TBMM’deki makamında gazetecilerle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 2024’te yapılacak yerel seçimlere ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Özel, CHP’nin kontrolündeki 11 büyükşehir belediyesinden sadece üçünün önceki yıla göre geri gittiğine dikkat çekti. Seçildikleri gün Ankara ve İstanbul’da herhangi bir sorun yaşamadıklarını söyledi. Özel, bu üç il dışında 8 büyükşehirde de araştırma yapılacağını belirtti.

İZMİR, HATAY VE MUĞLA İDDİASI

Özel açıklamasında üç belediyenin ve liderlerinin ismini vermedi. Ancak perde arkasında başarısız bir tablo çizen belediye başkanlarının İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş olduğu iddia ediliyor.

CHP’Lİ 11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VAR

CHP ise 11 büyükşehir belediyesini kontrol ediyor. Bunlar; Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Eskisehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Mersin, Muğla ve Tekirdağ.

nurdagiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu