Haber

Fatih’te Eşleri Öldürülen Yalçın ve Bahattin Narman’ın Davası Devam Ediyor

Fatih’te eşi Fatma Narman’ı öldürdüğü iddia edilen Yalçın Narman ve kardeşi Bahattin Narman’ın davasına devam edildi.

İstanbul 31. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Yalçın Narman, tutuksuz sanık Bahattin Narman, parti avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı katıldı.

Duruşmada savunma yapan Yalçın Narman, mağdurun vurulmasının ardından yatak odasında bulunan silahı polise teslim ettiğini ancak fotoğrafı çekilen ve belgeye kaydedilen silahın olayda kullanılan silah olmadığını iddia etti. .

Tanık olarak dinlenen polislerden Serkan E, olay yerine gittiğinde sanık Narman’ın orada olduğunu, mağdur Fatma Narman’ın ise yerde yattığını söyledi.

Olay yerine giden ilk resmi polis ekiplerinin yatak odasındaki gri silahı aldığını belirten tanık Serkan E, sanık ve maktulün babasının polis merkezine götürülmesinin ardından grupların olay olabileceğini söylemesinin ardından ifade verdi. Evin önündeki arabada tabanca varken, arama emri çıkartıp araçta arama yaptılar ve başka bir siyah silah daha buldular. “İntihar olduğunu söylediler. Arabada bulduğumuz silahı biz teslim ettik. Yatak odasında bulunan silahı ise diğer ekip teslim etti.” söz konusu.

Duruşmada yaptığı konuşmanın ardından salonu terk eden tanık E., cep telefonunda silahın fotoğrafının bulunduğunu hatırlayarak tekrar salona gelerek, olay günü elde edilen delilleri paylaştığını belirtti. heyete sarı tetikli siyah silahın fotoğrafını gösterdi.

Sanık avukatı Erdem Akçay, olaydan sonra teslim alınan iki silahtan birinin ve olayda kullanılan silahın kayıp olduğunu belirterek, “Olayda müvekkilin kusuru yok. Polis silahı kaybetmiştir.” söz konusu.

Ara kararını açıklayan mahkeme, olay sonrasında ele geçirilen silahın mahkemeye teslim edilmesi talebiyle Balat Karakolu’na yazı yazılmasına karar verdi.

Komite, Yalçın Narman’ın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 24 Nisan 2022’de Fatih’teki bir konutta şüpheli ölüm ihbarı üzerine soruşturma başlatıldığı belirtiliyor.

Mağdur Fatma Narman’ın çıplak ve sırt üstü yatarken sağ göğüs ve sağ bacak bölgesinden vurulduğu belirtilen iddianamede, maktulün eşi sanık Yalçın Narman için “” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor. eşine karşı kasten öldürme”.

İddianamede, sanık Yalçın Narman’ın kardeşi Bahattin Narman’ın olay sırasında apartman önünde araçta beklediği belirtilerek, sanık Yalçın Narman’ın 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. “kasten cinayete yardım” suçundan.

haberdigor.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu