Teknoloji

Point Blank Harita Bilgisi (Patlama Moduna Özel)

 
Bazen çevrimiçi FPS oyunlarında zirveye çıkmak zordur. Bu yüksek seviyelere gelmek aslında birçok nedene bağlıdır. Bunlardan birkaçı; oyundaki amacınız, harita bilgileri ve silah seçiminiz.
 
Bu yazımızda Point Blank’da bulunan Sentry Base, Midtown ve Safe House haritaları hakkında bazı bilgiler ve taktikler paylaşacağız. Umarım faydalı olur. İşte listemiz:
 
Nöbetçi Üssü
 
 
 
Uzakdoğu’dan gelen göçmenlerin yaşadığı bir şehirde yaşanan isyanla bağlantılı olarak tüm şehri CCTV kameralarıyla gözetlemek ister. Bunu duyan Free Rebels, hükümetin insan haklarını hiçe sayan kararına tepki olarak CCTV izleme merkezini bombalamak istiyor. Ancak şehrin her köşesini gözetleyen hükümet kısa sürede araçlarını öğrenir ve olay yerine hemen CT Force gönderilir…
 
ŞEHİR MERKEZİ
 
 
 
Harita hikayesi: CT-Force’un Midtown’daki İkmal ve Ekipman nakliyesine müdahale eden Özgür İsyancılar, CT-Force’un gizli deposunu keşfeder. CT-Force’un İkmal ve Ekipman ikmal hattını tamamen kapatmak için Free Rebels, CT-Force’un deposuna bir saldırı hazırlıyor, ancak CT-Force, Free Rebels’ın saldırması için hazır…
 
Oyun Modu: Bomba Görevi
 
Görev: CT Force: Savunma (Bomba İmha)/ Free Rebels: Raid (Bomba Yerleştir)
 
Gelelim Midtown haritasına. Point Blank, oyuncuların çok sevdiği bir haritadır. Haritaya tekrar başlamadan önce yuvalara düzgün bir şekilde yerleşmeliyiz.
 
Midtown haritasının Kırmızı (Özgür İsyancılar) tarafındaysanız; Birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü yuvalar B bölümünün yakınında ortaya çıkar. Beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci yuvalardan geçerek, bomb-suram noktası A’ya daha yakın bir yerde ortaya çıkarak A noktasına hızla girebilir.
 
Midtown haritasında Mavi (CT Force) tarafındaysanız; Beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci yuvalara geçerek hem A bomba noktasının yakınında hem de haritanın ortasında doğabilirsiniz. Birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü yuvalara geçerek hızlı bir şekilde B kurulum noktasına geçebilirsiniz.
 
Gelelim haritanın taktik kısmına. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki bu 5’e 5 bir maç ve her iki grupta da 3 ikili silah kullanan ve 2 AR kullanan oyuncular var. 1 AR oyuncusu bu haritada keskin nişancı silahı kullanabilir. Oyuncuların geri kalanı, 1 AR ve 3 çift silah kullanarak işleri biraz daha kolaylaştırabilir. Grubumuzda 1 AR 3 Dual ve 1 sniper olduğunu varsayarsak yapacağımız ilk şey Midtown haritasında yavaş oynamak olacak. Keskin nişancı oyuncusu başlar başlamaz ortaya inmeye ve rakip oyuncuları devirmeye çalışmalıdır. Ancak ortada zıpladığında rakip rakipten gelen bombalara karşı dikkatli olmalı aksi halde bombaya can verip kadroyu eksik oynayabilir. Başka bir AR oyuncusunun A noktasından açılabilen oyuncuya bakması yeterli olacaktır. Dual oyuncular ise yavaş yavaş B bomba menziline yaklaşarak o alanı kontrol altına almalıdır.
 
Ancak Dual oyuncular B kısmına girer girmez diğer AR ve keskin oyuncular B suram kısmına bomba ve sis atarak işleri biraz daha kolaylaştırabilir. Bu sayede B noktasını kontrol ederek grubunuzu kolayca kontrol altına alabilirsiniz. B bombası kurulum noktasını kurduktan sonra hızlıca yerleşmemiz gerekiyor. Sayaç yumurtlama alanında bir oyuncu gözetlemesi yapın. Çift oyuncu veya AR oynatıcı bu gözetimi yapabilir. İkili oyuncu, karşıt yumurtlama alanını kesmek için rakip yumurtlamayı oradan hızla B bombası yumurtlama noktasına taşımalıdır. Eğer AR oyuncusu o kısımda casusluk yapacaksa, B bomba imha ekibimin sağından karşı tarafı, yani kendi doğuşumuzdan geldiğimiz tarafı kesebilir. Bunun dışında rastgele bir dualist veya AR oyuncusu kendi bölgemizden oyuncuları gözetleyebilir. Diğer oyuncular ise orta kısma bakarak yerleşim kısmını halledebilirler. Her tur, son turda bulunduğunuz yerle tam olarak aynı olmamalıdır.
 
Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı zeminde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı ekibinizle yakından incelemeniz gerekir. Kadronuzla çalışırken hangi takımın hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi takımın kadroya uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru bir şekilde yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu kısımda oldukça değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ama açarken çevreyi kontrol edip iyi açmak gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
  
Diğer bir taktik ise hızlıca orta kısma girmektir. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki bu 5’e 5 bir maç ve her iki takımda da 3 çift silahlı ve 2 AR oyuncusu var. Çift oyuncular, diğer AR ve keskin oyuncular ortaya hızlı bir giriş yapmadan önce, orta bölümün arkasına gerçek bir bomba atarak rakip takımın işini zorlaştırabilir. İkili oyuncuların orta kısma hızlı bir form girer girmez görevi dağıtması gerekiyor. Oyuncuların B kısmına, orta kısma ve A kısmına bakarak orta alana hakim olmaları gerekiyor. Daha sonra AR oyuncuları A noktasına girecek ve ortadaki ikili oyuncular da A bombası yerleştirme noktasına destek vererek kolayca yerleştirerek raundu kazanabilecekler. A bölümünde bombayı yerleştirirken yerleşimlere dikkat etmeliyiz. Bir oyuncu takım noktasından oynayabilir.
  
Bu oyuncu, doğma alanımızı ve orta kısmı gözetleyebilir. Başka bir oyuncu, doğma bölgemizde pusuya yatarak rakiplerin bizi takip etmesini engelleyebilir. Bir dualist, A bombası alanındaki bardan rakip rakibin üremesini keserek düşmanın yolunu kapatabilir. Diğer oyuncular ise orta kısmı yakın tutarak raundu kolayca kazanmaya yardımcı olabilir. Her tur bir önceki turdaki yeriniz ile tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı ekibinizle yakından incelemeniz gerekir. Grubunuzla çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi takımın gruba uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz.
 
 
  

İşler yolunda gitmezse bomba bu kısımda çok değerli. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak, açarken, düzgün bir şekilde kontrol etmeniz ve açmanız gerekir. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
Gelelim Kırmızı (Özgür Asiler) tarafı için son taktiğimize. Öncelikle slotlarımız ve

Ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki 5’e 5 bir maç ve her iki takımda da 3 çift silahlı ve 2 AR oyuncusu var. 3 Dualistten 1’i ortada bekleyecek ve diğer oyuncular el bombaları ve sislerini kullanarak A bölümüne girecekler. A bölümüne girer girmez ortada bekleyen oyuncumuz A bölümüne takviyeler ekleyecek ve hızlı bir formda onun kontrolüne alarak raundu kazanmamız mümkün olacak. A bölümünde bombayı yerleştirirken yerleşimlere dikkat etmeliyiz. Bir oyuncu suram noktasından oynayabilir. Bu oyuncu, doğma alanımızı ve orta kısmı gözetleyebilir. Başka bir oyuncu, doğma bölgemizde pusuya yatarak rakiplerin bizi takip etmesini engelleyebilir. Bir dualist, A bombası alanındaki bardan rakip rakibin üremesini keserek düşmanın yolunu kapatabilir. Diğer oyuncular ise orta kısmı yakın tutarak raundu kazanmaya kolayca yardımcı olabilir.
 
Gelelim Mavi (CT Force) bölgedeyken ne yapacağımıza. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki bu 5’e 5 bir maç ve her iki takımda da 3 çift silahlı ve 2 AR oyuncusu var. Slotları kontrol ettikten sonra bu haritada yapacağımız şey çok kolay. AR veya keskin nişancı silahı kullanan oyuncu ortaya hareket etmelidir. Ardından orta tutuşu oynayan ikili oyuncu ve AR kullanan oyuncu A bombasının üzerinde durmalıdır. 1 ikili oyuncu ve 1 AR oyuncusu daha B’ye geçip yerleşmeli. Yerleşimleri tamamladıktan sonra bu haritadaki takım arkadaşınız için takviyeler çok değerli. B’ye hızlı bir saldırı olursa, B tarafındaki kendi spawn’ımızdan bir bomba atarak rakip oyuncuyu yavaşlatabiliriz. Orta kısımda hızlı bir saldırı olursa, A kısmındaki düalistler hızlıca ortaya yaklaşmalı ve gerekirse bombalarını takviye etmeli ve kullanmalıdır. Son olarak, A’ya hızlı bir giriş varsa, B’deki oyuncular A’ya bir bomba atarak rakip rakibi yavaşlatabilir ve onları öldürebilir. Çok fazla taktiksel bilgi olmasa da oyuncuların silah kullanımı bu haritada oldukça değerli. Doğru ve iyi bir analiz yaparak bu haritada kolayca kazanabilirsiniz.
 
 
 
Her tur bir önceki turdaki yeriniz ile tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı grubunuzla yakından incelemeniz gerekir. Grubunuzla çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha yeterli oynadığını ve hangi tarafın takıma uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu kısımda oldukça değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak, açarken, düzgün bir şekilde kontrol etmeniz ve açmanız gerekir. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 
KARGO GEMİSİ
 
 
 
CT-Force birlikleri, F.Rebels’in erzaklarını taşıyan yük gemisine baskın düzenler ve gemiye ve erzaklarına el koyar. Bu haberi alan F.Rebels, gemiyi ve içindeki CT-Force askerlerini havaya uçurmaya karar verir.
 
GÜVENLİ EV
 
 
 
Harita Hikayesi: Free Rebels’ın ortasında CT Force casusunun varlığını fark ederek gecekondu sığınağını havaya uçurmayı planlıyor…
 

Görev: CT Force: Savunma (Bomba İmha) / Özgür İsyancılar: Baskın (Bomba Dağıt)

Oyun Modu: Bomba Görevi
 

Safe House haritasında alan çok geniş olduğu için düşman her yerden gelebilir. Bu haritada personelin teması ve uyumu oldukça değerlidir. Takımınızla neyi yeterli tutacağınızı ve nasıl atak yapacağınızı maçın galibi belirliyor. Safe House haritasının taktiklerine geçmeden önce slotlar bu haritada oldukça değerli. Mavi tarafa en yakın spawn olan slota geçer geçmez rakiplerinizle daha erken karşılaşabilir veya Kırmızı tarafa en yakın spawn olan slota geçerseniz karşı tarafı daha erken yakalayabilirsiniz. Şimdi her haritada yaptığımız gibi oyuncuların hangi slotlarda ve nerede spawn olacağı bilgisini sizlerle paylaşalım.
.
Güvenli Ev haritasının Kırmızı (Özgür İsyancılar) tarafındaysanız; sekizinci, beşinci, ikinci ve altıncı yuvalarda doğarsanız; Uzun, A orta ve A bomba noktalarına erken giderek rakiplerinizi şaşırtabilirsiniz. Dördüncü, birinci, üçüncü ve yedinci yuvalarda doğarsanız; B orta, köprü, orta ve B uzunu kontrol ederek rakiplerinizi öldürebilirsiniz.

Provence haritasında Kırmızı (Özgür İsyancılar) tarafında hangi taktikleri yapabileceğimize bakalım. Diyelim ki 5’e 5 bir maç ve her iki takımın da 3 çift silah ve 2 AR kullanan oyuncuları olduğunu varsayalım.
 
A bomba yerleştirme noktasına hızlıca bir giriş yapalım. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Hızlı bir şekilde A noktasına bomba gibi girmek için köprü tarafı B’ye bir AR oyuncusu bırakalım. Buradaki oyuncunun amacı takımımızın geride kalmasını engellemektir. Ayrıca bu oyuncu bomba kurulduğunda rakip rakibin orta kısmına yaklaşabilir ve düşmanları yedekleyerek öldürebilir. Gelelim diğer oyunculara.
 
Uzun A bölümüne yaklaşırken karşı rakipten gelecek bombalara dikkat etmeliyiz. Çünkü rakip spawn bölgenizin olduğu kısma bomba atarak sizi öldürebilir. Bombalar gittikten sonra rakibin açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İki oyuncu bir el bombası atarak uzun kenarı ve kısa kenarı kontrol edebilir. Daha sonra 2 düalist kısa kısma yaklaşmalı ve kısa kısmın kontrolünü ele almalıdır. Kısa devreyi kontrol ederken köprü tarafına da dikkat etmelidir. Uzun tarafta 2 oyuncu var, 1 AR silahı kullanan oyuncu ve 1 ikili oyuncu. AR silahını kullanan oyuncu, A uzun topun üzerinden oynayarak düalisti korudu. Uzundaki düalist, A bölümüne sprint yaparak kontrolü ele alabilir. Ama uzun girer girmez, kısa düalistler de girmelidir. Girmeden önce uzun AR silahını kullanan oyuncu o tarafta oynayan ikili oyuncunun önüne ve bomba noktasına bombalarını bırakmalıdır. A short’daki dual oyuncular, short’a girmeden önce yakın taraflarını kontrol etmelidir. Gerekirse adam olup olmadığını görmek için bombalarını kullanabilir.
 
Bu sayede kısa kısma rahatlıkla giriş yapabiliriz. Ancak kısa oyuncuların çok fazla bomba kullanmaması daha iyi olacaktır. Çünkü kısa pozisyona girdikten sonra size karşı kapalı pozisyonda oynayacakları için sizi öldürebilirler. Bu yüzden bombalarınızı kapalı oynayan oyunculara karşı kullanarak onları açığa çıkarın ve onları öldürmeye çalışın. Özellikle mavi arabaya ve bomba yerleştirme noktasına bombalarınızı atarak rakibinizi öldürebiliyorsunuz. Bunun dışında yine uzun mesafede AR silahını kullanan oyuncu, uzun mesafede ikili oyuncu a bölümüne yaklaştığı anda, o oyuncuyu da korumalı ve koruma ateşi açmalıdır. Kısa boylu oyuncuların girer girmez ortasına sis bombası atmaları yeterli olacaktır. Bu sayede rakibin görüşünü kapatabilir ve size vurmasını engelleyebilirsiniz. Bombayı kurarken bombanın arkasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde bomba kurarken sizi öldürebilir ve raundu kaybedebilirsiniz. Bombayı tekrar kurarken manganızdaki birçok oyuncu hayattaysa ve uzun kısımda bir tehdit görmüyorsanız açabilirsiniz. Açar açmaz bir AR oyuncusu uzun kısmına geçebilir ve bomba yerleştirme noktasını izleyerek bombanın imha edilmesini engelleyebilir. Bu taktik büyük özen gerektirir.
 
Çünkü uzun AR oynatıcısının işlevi bu alanda çok değerli. AR oyuncusu, kendisini destekleyen oyunculara da dikkat etmelidir. Kendi yumurtlama alanımızdan ve kısa düşman rakip sizi yetiştirerek öldürebilir. Bunun için ara sıra o kısımlara bakmalıdır. İki oyuncu kaldıysa, bir oyuncu bomba setinin arkasındaki kutuya gidip rakip rakibin dikkatini dağıtabilir. Uzundaki oyuncu, grup arkadaşını vurduğunda ateş ederek onu koruyabilir. Bu formda hem kafanız karışabilir hem de raundu rahat bir şekilde kazanabilirsiniz. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz.
 
Ancak açarken düzgün bir şekilde kontrol etmeniz ve açmanız gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir. Her tur, son turda bulunduğunuz yerle tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı ekibinizle yakından incelemeniz gerekir. Grubunuzla çalışırken hangi tarafta hangi oyuncuların daha yeterli oynadığını ve hangi takımın gruba uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu kısımda oldukça değerlidir.
 
Çünkü rakibin bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak açarken düzgün bir şekilde kontrol etmeniz ve açmanız gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 
Ortadan hızlıca bomba suram A noktasına girelim. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki bu 5’e 5 bir maç ve her iki grupta da 3 ikili silah kullanan ve 2 AR kullanan oyuncular var. 5 oyuncudan oluşan 2 ikili A kısmından açılışa baktırın. Bunun için A kısa kenarına yaklaşıp köprünün yanında durabilir. Diğer oyuncuların B uzun kenarından köprü tarafına geçmesini sağlayın. Pas verirken rakip rakibin üzerine gelecek bombalara dikkat etmek gerekiyor. Ardından yavaşça köprünün üzerinden atlayın ve orta kısma geçin. Ancak bu kısımda B’nin orta kısmına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde orada duran rakip size arka çıkarak sizi öldürebilir. Orta kısımdan girerken hızlı olmalısınız. Düalistlerin önce gelmesi gerekiyor. Ardından orta kısımdan A bombası kurulumu bölümüne giderek bombayı kurabilirsiniz.
 
Ancak bombayı kurmadan önce tüm tarafları tekrar kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer düşman bu taktiğinizi bilirse sizi pusuya düşürüp öldürme ihtimali var. Bombayı yeniden doldururken manga oyuncularınızın birden fazla canı varsa ve uzun kısımda bir tehdit görmüyorsanız açabilirsiniz. Açtığınız anda, bir AR oyuncusu uzun kısmına geçebilir ve bomba suram noktasını izleyerek bombanın imha edilmesini engelleyebilir. Bu taktik büyük özen gerektirir. Çünkü uzun AR oynatıcısının işlevi bu alanda çok değerli. AR oyuncusu, kendisini destekleyen oyunculara da dikkat etmelidir. Kendi yumurtlama alanımızdan ve kısa düşman rakip sizi yetiştirerek öldürebilir.
 
Bunun için ara sıra o kısımlara bakmalıdır. İki oyuncu kaldıysa, bir oyuncu bomba hattının arkasındaki kutuya giderek rakibin dikkatini dağıtabilir. Uzundaki oyuncu, grup arkadaşını vurduğunda ateş ederek onu koruyabilir. Bu durumda hem rakibin kafası karışacak hem de rahat bir formda raundu kazanabileceksiniz. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak, açarken, düzgün bir şekilde kontrol etmeniz ve açmanız gerekir. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
  
Her tur bir önceki turdaki yeriniz ile tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı ekibinizle yakından incelemeniz gerekir. Kadronuzla çalışırken hangi takımın hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi takımın kadroya uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru bir şekilde yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu bölümde oldukça değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak açarken düzgün bir şekilde kontrol etmeniz ve açmanız gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 
 
 

A noktasına farklı bir şekilde girelim. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki 5’e 5 bir maç ve her iki takımda da 3 çift silahlı ve 2 AR oyuncusu var. Bu sefer dualistlere orta kısımdan girip A bombası yerleştirme noktasında oyuncuların kafasını karıştıracağız. Hızlı bir şekilde ortaya girmesi için B köprüsü tarafında bir AR oyuncusu bırakalım. Oyuncunun buradaki amacı takımımızın geride kalmasını engellemek olacaktır. Ayrıca bu oyuncu bomba kurulduğunda rakip rakibin orta kısmına yaklaşabilir ve düşmanları yedekleyerek öldürebilir. Gelelim diğer oyunculara. Uzun A bölümüne yaklaşırken karşı rakipten gelecek bombalara dikkat etmeliyiz. Çünkü rakip spawn bölgenizin olduğu kısma bomba atarak sizi öldürebilir.

Bombalar gittikten sonra rakibin açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İki oyuncu bir el bombası atarak uzun kenarı ve kısa kenarı kontrol edebilir.
 
Bombalar gittikten sonra rakibin açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İki oyuncu bir el bombası atarak uzun kenarı ve kısa kenarı kontrol edebilir. Kısa devreyi kontrol ederken köprü tarafına da dikkat etmelidir. Köprüyü kontrol eden 2 ikili oyuncu hızla ortasına yaklaşmalıdır. Orta kısma yaklaşırken B’nin orta kısmına ve B’nin orta kısmının karşısına dikkat etmelidir. Çünkü rakip rakip o iki kısma pusu kurup sizi öldürebilir. O kısımları kontrol ettikten sonra uzun ve kısa oyuncuların A bombası turunda oyuncuları rahatsız ettiği bilgisi geldiğinde 2 ikili oyuncu orta kısma girecek.
 
A short’daki dual oyuncu, short’a girmeden önce yakın tarafını kontrol etmelidir. Gerekirse adam olup olmadığını görmek için bombalarını kullanabilir. Bu sayede kısa kısma rahat bir formda girebiliyoruz. Ancak kısa oyuncuların çok fazla bomba kullanmaması daha iyidir. Çünkü kısa bir girişten sonra rakip oyuncular size karşı kapalı bir formda oynayacakları için sizi öldürebilirler. Bu yüzden bombalarınızı kapalı oynayan oyunculara karşı kullanarak onları açığa çıkarın ve onları öldürmeye çalışın. Özellikle mavi arabaya ve bomba yerleştirme noktasına bombalarınızı atarak rakibinizi öldürebiliyorsunuz. Uzun mesafedeki 1 AR oyuncusu, A bombası atış noktasına yaklaşarak karşı taraftaki oyuncuları rahatsız etmelidir. 2 bomba ve 1 sis bombası kullanarak rakipleri şaşırtabilir.
 
Bu formda uzun ve kısa oyuncular A bomba yerleştirme noktasında oyuncuları rahatsız edecek ve ortadaki 2 ikili oyuncu ortadan girecek ve biz A’nın kontrolünü ele alacağız. Bomba kurarken dikkat edilmeli bombanın arkası Aksi takdirde bomba kurarken sizi öldürebilir ve raundu kaybedebilirsiniz. Bombayı tekrar kurarken takım oyuncularınızın çoğu hayattaysa ve uzun kısımda bir tehdit görmüyorsanız açabilirsiniz. Açtığınız anda, bir AR oyuncusu uzun kısmına geçebilir ve bomba suram noktasını izleyerek bombanın imha edilmesini engelleyebilir.
 
Bu taktik büyük özen gerektirir. Çünkü uzun AR oynatıcısının işlevi bu alanda çok değerli. AR oyuncusu, kendisini destekleyen oyunculara da dikkat etmelidir. Kendi yumurtlama alanımızdan ve kısa düşman rakip sizi yetiştirerek öldürebilir. Bunun için ara sıra o kısımlara bakmalıdır. İki oyuncu kaldıysa, bir oyuncu bombanın arkasındaki kutuya girip rakibin dikkatini dağıtabilir. Uzundaki oyuncu, kendi personel arkadaşını vurduğu anda ateş ederek onu koruyabilir.
 
Bu sayede hem kafanız karışabilir hem de raundu rahat bir şekilde kazanabilirsiniz. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak açarken çevreyi yeterince kontrol etmeniz ve açmanız gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir. Her tur, son turda bulunduğunuz yerle tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı ekibinizle birlikte sıkı bir şekilde incelemeniz gerekiyor. Ekibinizle çalışırken hangi takımın hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi takımın kadroya uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru bir şekilde yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu bölümde oldukça değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak açarken düzgün bir şekilde kontrol etmeniz ve açmanız gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 
A bomba suram noktasına karşı rakibi kandırarak giriş yapalım. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki bu 5’e 5 bir maç ve her iki grupta da 3 ikili silah kullanan ve 2 AR kullanan oyuncular var. 2 AR oyuncusunun B’ye geri yaklaşmasını sağlayın. Ancak yaklaşırken köprüden ve orta kısımdan açılan oyunculara dikkat etmelidir. Aksi takdirde rakip size destek vererek sizi öldürebilir. B arkaya yaklaştığında, B bomba yerleştirme noktasına ve çevresine bombalar ve sis bombaları atın. Rakip rakip B noktasına girileceğini düşünecek ve bu süre zarfında A bölümüne doğru yöneleceksiniz. Takımınızdaki AR oyuncuları, el bombaları ve sis bombaları attıktan sonra ortaya sessiz bir şekilde inmelidir. Ortaya indiğinde A tarafına geri dönecek oyuncuları sırtlayarak öldürebilir. Kalan 3 ikili oyuncu ise doğdukları andan itibaren A kısa ve uzun kısmına çok yavaş bir şekilde yaklaşacaktır.
 
Ancak yaklaşırken karşı taraftan gelen bombalardan zarar görmemeli ve rakibin gözüne görünmemelidir. Ortaya çıkarsanız veya bombadan hasar alırsanız bu taktik işe yaramayacaktır. B’deki AR oyuncuları bombalarını ve sis bombalarını atar atmaz, A’da duran ikili oyuncular A’nın bomba iniş noktasına biraz daha yaklaşmalıdır. Yaklaştığı anda kontrolü ele almalıdır. Aynı anda 3 ikili oyuncu A noktasına girip hızlıca bombayı patlatmalı. A bölümüne girerken 2 uzun ve 1 kısa bölüm girmek daha mantıklıdır. Ancak bombayı kurmadan önce her tarafı tekrar kontrol etmelisiniz.
 
Eğer düşman bu taktiğinizi bilirse sizi pusuya düşürüp öldürme ihtimali var. Bombayı yeniden doldururken, grup oyuncularınızın çoğu hayattaysa ve uzun kısımda bir tehdit görmüyorsanız açabilirsiniz. Açtığınız anda, bir AR oyuncusu uzun kısmına geçebilir ve bomba suram noktasını izleyerek bombanın imha edilmesini engelleyebilir. Bu taktik büyük özen gerektirir. Çünkü uzun AR oynatıcısının işlevi bu alanda çok değerli. AR oyuncusu, kendisini destekleyen oyunculara da dikkat etmelidir. Kendi yumurtlama alanımızdan ve kısa düşman rakip sizi yetiştirerek öldürebilir. Bunun için ara sıra o kısımlara bakmalıdır. İki oyuncu kaldıysa, bir oyuncu bomba setinin arkasındaki kutuya gidip rakip rakibin dikkatini dağıtabilir. Uzundaki oyuncu, takım arkadaşını vurduğunda ateş ederek onu koruyabilir.
 
Bu durumda hem rakibin kafası karışacak hem de siz rahat bir şekilde raundu kazanabileceksiniz. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak, açarken, düzgün bir şekilde kontrol etmeniz ve açmanız gerekir. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir. Her tur, son turda bulunduğunuz yerle tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı grubunuzla yakından incelemeniz gerekir. Grubunuzla çalışırken hangi tarafta hangi oyuncuların daha yeterli oynadığını ve hangi takımın gruba uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu bölümde çok değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ama açarken etrafı yeterince kontrol edip açmak gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 
A bombası yerleştirme noktasının bittiğini düşünürsek, gelelim B bombası yerleştirme noktasının girişine. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki bu 5’e 5 bir maç ve her iki takımda da 3 çift silahlı ve 2 AR oyuncusu var. İlk taktiğimizde 3B uzun ve 2B orta taktiği kullanacağız. Bunun için B orta oyuncularının oldukça hızlı olması gerekiyor. Siz doğar doğmaz, iki ikili oyuncu B uzun bölümünden briç bölümüne geçmelidir. Ancak o bölgeden geçerken karşı rakipten gelen bombalara dikkat edilmelidir. Aksi takdirde ölebilir ve taktik başarısız olabilir. Bombaya yakalanmadan köprüyü geçtikten sonra köprüden atlayıp B’nin orta kısmına gideceksiniz. Ancak B’nin orta kısmına geldiğinizde orta kısma dikkat etmeniz gerekiyor. Yine o bölgeden gelen rakip sizi yakalayıp öldürebilir. B’nin orta kısmına girerken karşınızdaki rakip o kısımda sizi bekliyor olabilir. Bu nedenle, iki düalist, B’nin orta kısmına hızlı ve güçlendirilmiş bir biçimde girmelidir. Bu sırada B uzundaki oyuncular, rakip rakipten gelen bombalara dikkat ederek B orta oyuncularını beklemelidir. B orta oyuncuları B bomba ayar noktasına girer girmez, uzun oyuncular B bomba ayar noktasına girebilir. B’nin ortasına giren oyuncular öncelikle kutu kısmına ve küçük eve bakmalıdır.
 
 
 
Ardından, alanın tüm bölümleri incelendikten sonra bomba kurulabilir. Bombayı yerleştirdikten sonra yerleşim yeri de çok değerli. Ortadan B’ye giren dual oyuncular ise şöyle bir taktik uygulayabilir: Eğer takımınızda çok kişi yaşıyorsa öndeki rakibe baskı yapıp onları öldürebilirsiniz. Bunun için iki oyuncu ilk bomba kurulur kurulmaz hızlıca karşı spawn alanına gidebilir ve rakiple erken buluşabilir. Takım arkadaşlarınızın sağlığı düşükse, rakiplerinizi kapalı formda tutarak öldürebilirsiniz. Bunun için küçük evden bir oyuncuyu ve kutu kısmından başka bir oyuncuyu tutarak rakiplerinizin kafasını karıştırabilir ve onları öldürebilirsiniz. Ancak kutudan oynayan oyuncu, AR silahı kullanan oyuncuya da yardım etmelidir. Çünkü B orta kısımdan rakip kutu kısmına kadar oynayarak oradaki takım arkadaşınızı öldürebilir.
 
B’ye ortadan giren oyuncular, B’nin orta kısmına pusu kurarak rakiplerinin onları öldürmesini de bekleyebilirler. Düşman birkaç kum bölümden (kendi doğma alanı) geliyorsa, ortada duran ikili oyuncu B, orta bölümünden kum bölümüne ilerleyin ve rakibi geri alın. Ardından kalan 1 dualist ve 2 ar silahı kullanan oyuncu aşağıdaki taktiği kullanabilir. Canı düşük olan oyuncu el bombası suram noktasından oynayarak rakiplerini bekleyebilir. Kalan iki oyuncu ise B uzun kısmında pusu kurarak rakiplerini öldürebilir. Ama B uzunsa, rakip yaklaştığında bomba atarak konumunuzu hızlıca tespit edebiliyor. Bunun için B uzun kısmında çok aktif olmanız gerekiyor. Bomba yerleştirme noktasında bombayı çözüyorlarsa, B uzunluğundaki takım arkadaşlarınız bomba alanına bomba atabilir ve rakip rakibin bombayı çözmesini engelleyebilir. Ama siz bombayı atar atmaz rakip size hızlıca gelebilir. Buna da dikkat edilmesi gerekiyor.
 
Daha sonra kum kısmından hızlı giriş yapıyorsa B’nin orta kısmından oynayarak rakiplerinizi geri alabilirsiniz. B’nin orta kısmına köprü. Siz B’nin ortasındayken rakibiniz bombayı çözüyorsa, bombanızı hızlıca bomba yerine atabilir ve rakibinizin bombayı çözmesine müdahale edebilirsiniz. Bomba yerleştirme noktasından oynayan oyuncu aynı zamanda bomba yerleştirme noktasının önündeki çıkıntıdan sadece kafa oynayarak hızlı bir şekilde oynayabilir. Bu sayede canı düşükse o kısımdan sadece kafayı oynayarak rakibin işini zorlaştırabilir. Daha sonra uzun B’deki oyuncu mavi araba bölümünden de oynayabilir ve B bomba iniş noktasına girecek rakip oyunculara zarar vererek kendi takımına katkıda bulunabilir. Her tur bir önceki turdaki yeriniz ile tam olarak aynı olmamalıdır.
 
Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı zeminde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı grubunuzla yakından incelemeniz gerekir. Kadronuzla çalışırken hangi takımın hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi takımın takıma uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu kısımda çok değerli. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak, açarken, düzgün bir şekilde kontrol etmeniz ve açmanız gerekir. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 

B’nin orta kısmından 5 oyuncu oynayarak turu kazanın. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki bu 5’e 5 bir maç ve her iki takımda da 3 çift silahlı ve 2 AR oyuncusu var. Doğduğu anda, 5 oyuncunun her biri B orta bölümüne ağırlık verecek. Bunun için bir oyuncu B’de uzun süre bekleyerek rakip rakibin yedeklenmesini bekleyebilir. Diğer oyuncular köprüden köprünün ortasına bakabilirler. Bakarken, rakip rakibin görüşünü engellemek için sis bombasını kullanabilir. Sis bombalarınızı attıktan sonra hızlıca B’nin ortasından 3 ikili oyuncu oynatın. B’nin ortasından oynarken sağa ve sola büzüşen oyunculara dikkat edin. Kalan 2 AR oyuncusu, orta B’ye giren ikili oyunculara takviyelerle yardımcı olsun ve B bomba noktasına girmelerine yardımcı olsun. Bu sayede rakibimize hızlı bir şekilde seviye atlayarak bombamızı kurabiliyoruz.

Ardından, alanın tüm bölümleri incelendikten sonra bomba kurulabilir.
 
Bombayı kurduktan sonra yerleşim yeri de oldukça değerli. B’nin ortasına giren dual oyuncular ise şöyle bir taktik uygulayabilir: Eğer takımınızda birden fazla kişi yaşıyorsa önden rakibe baskı uygulayarak onları öldürebilirsiniz. Bunun için iki oyuncu, ilk bomba kurulur kurulmaz karşı spawn alanına giderek rakiple erken buluşabilir. Takım arkadaşlarınızın sağlığı düşükse, rakiplerinizi kapalı formda tutarak öldürebilirsiniz. Bunun için küçük evden bir oyuncuyu ve kutu kısmından başka bir oyuncuyu tutarak rakiplerinizin kafasını karıştırabilir ve onları öldürebilirsiniz. Ancak kutudan oynayan oyuncu, AR silahı kullanan oyuncuya da yardım etmelidir.
 
Çünkü B orta kısımdan rakip kutusu kısmına kadar oynayarak oradaki grup arkadaşınızı öldürebilir. B’ye ortadan giren oyuncular, B’nin orta kısmına pusu kurarak rakiplerinin onları öldürmesini de bekleyebilirler. Düşman birkaç kum bölümden (kendi doğma alanı) geliyorsa, ortada duran ikili oyuncu B, orta bölümünden kum bölümüne ilerleyin ve rakibi geri alın. Ardından kalan 1 dualist ve 2 ar silahı kullanan oyuncu aşağıdaki taktiği kullanabilir. Canı düşük olan oyuncu bomba yerleştirme noktasından oynayarak rakiplerini bekleyebilir. Kalan iki oyuncu ise B uzun kısmında pusu kurarak rakiplerini öldürebilir. Ancak B uzunsa, rakip yaklaştığında bomba atarak konumunuzu hızlı bir şekilde tespit edebilir. Bunun için B long kısmında oldukça aktif olmalısınız. B uzundaki grup arkadaşlarınız bomba yerleştirme noktasında bombayı çözüyorlarsa bomba yerleştirme noktasına bomba atarak karşı rakibin bombayı çözmesini engelleyebilirler. Ancak siz bombayı atar atmaz rakip hızlıca üzerinize gelebilir. Buna da dikkat edilmesi gerekiyor.
 
Daha sonra kum kısmından hızlı giriş yapıyorsa B’nin orta kısmından oynayarak rakiplerinizi geri alabilirsiniz. Siz B’nin ortasındayken rakibiniz bombanın şifresini çözüyorsa, bombanızı hızlı bir şekilde bomba yerine atarak rakibinizin bombanın buzunu çözmesini zorlaştırıyor olabilirsiniz. Bomba yerleştirme noktasından oynayan oyuncu aynı zamanda bomba yerleştirme noktasının önündeki çıkıntıdan sadece kafa oynayarak hızlı bir şekilde oynayabilir. Bu sayede canı düşükse o kısımdan sadece kafayı oynayarak rakibin işini zorlaştırabilir. Daha sonra B uzundaki oyuncu mavi araba kısmından da oynayabilir ve B bomba iniş noktasına girecek rakip oyunculara zarar vererek kendi takımına katkı sağlayabilir. Her tur bir önceki turdaki yeriniz ile tam olarak aynı olmamalıdır.
 
Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı zeminde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı grubunuzla yakından incelemeniz gerekir. Takımınızla birlikte çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi takımın takıma uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu bölümde çok değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak, açarken, düzgün bir şekilde kontrol etmeniz ve açmanız gerekir. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 
Uzun B bölümünde 5 oyuncu oynayarak turu kazanabilirsiniz. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki bu 5’e 5 bir maç ve her iki takımda da 3 çift silahlı ve 2 AR oyuncusu var. Bu taktik için biraz yavaş olmamız gerekiyor. Aksi takdirde B’nin uzun kısmına gelecek olan bombalar size zarar verebilir. Bombaları bekledikten sonra hızlı bir şekilde B uzun B parçası bomba yerleştirme noktasına yaklaşabilirsiniz. Ancak yaklaşırken çöp alanına dikkat edin. Aksi halde o kısımda başını eğerek sizi bekleyen bir rakip olabilir. Böylece o kısmı hızlı bir şekilde kontrol etmek için bomba atabilirsiniz. Bombanızı attıktan sonra tekrar bomba yerleştirme noktasına bombanızı atın ve suram kısmında düşman olup olmadığını kontrol edin. Kontrol ettikten sonra hızlıca o alana girin.
 
Ardından, alanın tüm bölümleri incelendikten sonra bomba kurulabilir. Bombayı yerleştirdikten sonra yerleşim yeri de çok değerli. B mid-enter dual oyuncuları şu şekilde taktik uygulayabilir: grubunuzdaki birden fazla kişi hayattaysa öndeki rakibe baskı yapıp onları öldürebilirsiniz. Bunun için iki oyuncu, ilk bomba kurulur kurulmaz hızlı bir şekilde karşı spawn alanına giderek rakiple erken buluşabilir. Takım arkadaşlarınızın sağlığı düşükse, rakiplerinizi kapalı tutarak öldürebilirsiniz. Bunun için küçük evden bir oyuncuyu ve kutu kısmından başka bir oyuncuyu tutarak rakiplerinizin kafasını karıştırabilir ve onları öldürebilirsiniz. Ancak kutudan oynayan oyuncu, AR silahı kullanan oyuncuya da yardım etmelidir. Çünkü B orta kısımdan rakip kutusu kısmına kadar oynayarak oradaki grup arkadaşınızı öldürebilir. B’ye ortadan giren oyuncular ayrıca B’nin orta kısmına pusu kurarak rakiplerinin onları öldürmesini bekleyebilirler. Eğer düşman birden fazla kum kısmından (kendi doğma bölgesi) geliyorsa, ortada duran ikili oyuncu B orta kısma ilerleyin ve orta kısımdan kum kısma ilerleyin ve rakibi geri alın.
 
 
 

Ardından kalan 1 dualist ve 2 ar silahı kullanan oyuncu aşağıdaki taktiği kullanabilir. Canı düşük olan oyuncu el bombası suram noktasından oynayarak rakiplerini bekleyebilir.

Kalan iki oyuncu ise B uzun kısmında pusu kurarak rakiplerini öldürebilir. Ancak B uzunsa, rakip yaklaştığında bomba atarak konumunuzu hızlı bir şekilde tespit edebilir. Bunun için B uzun kısmında çok aktif olmanız gerekiyor. B uzundaki grup arkadaşlarınız bomba yerleştirme noktasında bombayı çözüyorlarsa bomba yerleştirme noktasına bomba atarak karşı rakibin bombayı çözmesini engelleyebilirler. Ama siz bombayı atar atmaz rakip size hızlıca gelebilir. Buna da dikkat edilmesi gerekiyor. Daha sonra kum kısmından hızlı giriş yapıyorsa B’nin orta kısmından oynayarak rakiplerinizi geri alabilirsiniz. B’nin orta kısmına köprü. Siz B’nin ortasındayken rakibiniz bombayı çözüyorsa, bombanızı hızlı bir şekilde bomba yerine atabilir ve rakibinizin bombayı çözmesi için sorun oluşturabilirsiniz. . Bomba yerleştirme noktasından oynayan oyuncu aynı zamanda bomba yerleştirme noktasının önündeki çıkıntıdan sadece kafa oynayarak hızlı bir şekilde oynayabilir. Bu sayede canı düşükse o kısımdan sadece kafayı oynayarak rakibin işini zorlaştırabilir.
 
Daha sonra B uzundaki oyuncu mavi araba kısmından da oynayabilir ve B bomba ses noktasına girecek rakip oyunculara zarar vererek kendi takımına katkı sağlayabilir. Her tur, son turda bulunduğunuz yerle tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı ekibinizle birlikte sıkı bir şekilde incelemeniz gerekiyor. Grubunuzla çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha yeterli oynadığını ve hangi tarafın takıma uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu bölümde çok değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak açarken çevreyi yeterince kontrol etmeniz ve açmanız gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 
A bölgesine gidiyormuş gibi yaparak B bölgesine girin. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki 5’e 5 bir maç ve her iki takımda da 3 çift silahlı ve 2 AR oyuncusu var. B köprüsü tarafında bir AR oyuncusu bırakalım. Oyuncunun buradaki amacı kadromuzun geride kalmasını engellemektir. Ayrıca bu oyuncu bomba kurulduğunda rakip rakibin orta kısmına yaklaşabilir ve düşmanları yedekleyerek öldürebilir. Gelelim diğer oyunculara. Uzun A bölümüne yaklaşırken karşı rakipten gelecek bombalara dikkat etmeliyiz. Çünkü rakip spawn bölgenizin olduğu kısma bomba atarak sizi öldürebilir. Bombalar gittikten sonra rakibin açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İki oyuncu bir el bombası atarak uzun kenarı ve kısa kenarı kontrol edebilir. Daha sonra 2 düalist kısa kısma yaklaşmalı ve kısa kısmın kontrolünü ele almalıdır. Kısa devreyi kontrol ederken köprü tarafına da dikkat etmelidir. Tüm sis bombalarınızı bir kerede A noktasına atın. Bu hamleyi yaptığınızda rakip A noktasına gireceğinizi düşünürken siz B noktası bombasına konsantre olacaksınız.
 
Tüm oyuncular (B’de uzun süre duran oyuncu dahil) B’nin ortasından oynasın. B’nin ortasından oynarken, sağa ve sola doğru büzüşen oyunculara dikkat edin. Kalan 2 AR oyuncusu, B’ye ortadan giren ikili oyunculara B bombası hattına girmelerine yardımcı olsun. Bu sayede rakibimize hızlı bir şekilde seviye atlayarak bombamızı kurabiliyoruz. Ardından, alanın tüm bölümleri incelendikten sonra bomba kurulabilir. Bombayı yerleştirdikten sonra yerleşim yeri de çok değerli. B orta saha ikilisi oyuncuları şu şekilde taktik uygulayabilir: Eğer takımınızda çok kişi yaşıyorsa öndeki rakibe baskı yapıp onları öldürebilirsiniz. Bunun için iki oyuncu ilk bomba kurulur kurulmaz hızlıca karşı spawn alanına gidebilir ve rakiple erken buluşabilir. Grup arkadaşlarınızın sağlığı düşükse rakiplerinizi kapalı tutarak öldürebilirsiniz. Bunun için küçük evden bir oyuncuyu ve kutu kısmından başka bir oyuncuyu tutarak rakiplerinizin kafasını karıştırabilir ve onları öldürebilirsiniz. Ancak kutunun dışında oynayan oyuncu, AR silahı kullanan oyuncuya da yardım etmelidir.
 
Çünkü B orta kısımdan rakip kutu kısmına kadar oynayarak oradaki takım arkadaşınızı öldürebilir. B’ye ortadan giren oyuncular, B’nin orta kısmına pusu kurarak rakiplerinin onları öldürmesini de bekleyebilirler. Düşman birkaç kum bölümden (kendi doğma alanı) geliyorsa, ortada duran ikili oyuncu B, orta bölümünden kum bölümüne ilerleyin ve rakibi geri alın. Ardından kalan 1 dualist ve 2 ar silahı kullanan oyuncu aşağıdaki taktiği kullanabilir. Canı düşük olan oyuncu el bombası suram noktasından oynayarak rakiplerini bekleyebilir. Kalan iki oyuncu ise B uzun kısmında pusu kurarak rakiplerini öldürebilir. Ama B uzunsa, rakip yaklaştığında bomba atarak konumunuzu hızlıca tespit edebiliyor.
 
Bunun için B uzun kısmında çok aktif olmanız gerekiyor. Eğer bombayı bomba yerleştirme noktasında çözüyorlarsa B uzunluğundaki takım arkadaşlarınız bomba yerleştirme noktasına bomba atarak karşı rakibin bombayı çözmesini engelleyebilir. Ama siz bombayı atar atmaz rakip size hızlıca gelebilir. Buna da dikkat edilmesi gerekiyor. Daha sonra kum kısmından hızlı giriş yapıyorsa B’nin orta kısmından oynayarak rakiplerinizi geri alabilirsiniz. B’nin orta kısmına köprü. Rakibiniz B’nin ortasındayken bombanın buzunu çözüyorsa, bombanızı bomba yerleştirme noktasına hızlı bir şekilde bırakıp rakibinizin bombanın buzunu çözmesinden rahatsız olabilirsiniz. Bomba yerleştirme noktasından oynayan oyuncu aynı zamanda bomba yerleştirme noktasının önündeki çıkıntıdan sadece kafa oynayarak hızlı bir şekilde oynayabilir. Bu sayede canı düşükse o kısımdan sadece kafayı oynayarak rakibin işini zorlaştırabilir.
 
Daha sonra uzun B’deki oyuncu mavi araba kısmından da oynayabilir ve B bomba hattına girecek rakip oyunculara zarar vererek kendi grubuna katkı sağlayabilir. Her tur, son turda bulunduğunuz yerle tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı grubunuzla yakından incelemeniz gerekir. Kadronuzla çalışırken hangi takımın hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi takımın takıma uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu kısımda oldukça değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak açarken kontrol edip iyi açmak gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.

odemis-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler